Menüü

 

30 MIILI – Soome lahe idaosa sadamad arenevad kiiresti

1.03.2017

Soome lahe idaosa sadamate arendamiseks on loodud rahvusvaheline koostööprojekt         30 MIILI,  kus osalevad kuus Soome ja kuus Eesti sadamat. Projekti eesmärgiks on ühtlustada teenindustaset, sadamate turvalisust ja kasutusmugavust. 30 MIILI projekti tulemuseks on kvaliteetne väikesadamate ring iga 30 miili tagant ümber Soome lahe. Projekti tähtaeg on juuli 2018.

Eisma sadamas valmivad ujuvkai, uus puhkeala, kus on saun, WC, dušši-, puhkeruum, grilli- ja Kelnase sadamas valmib uus online ilmajaam ning koduleht.

Leppneeme sadam  saab uue online ilmajaama ning kodulehe.

piknikuala ning terrass. Laieneb Wi-Fi leviala, rajatakse online ilmajaam.

Narva sadamas valmib ujuvkai, täiendatakse turvavarustust ning viitasid.

Narva-Jõesuu sadamas valmivad uued vee, elektri ja reovee käsitlemise süsteemid ja tankla, süvendatakse  sadamat. Ehitatakse uus sadamahoone koos tualettide, dušši, saunaga. Külastajad saavad oma käsutusse Wi-Fi ja pesumasina ning rajatakse turvavarustuse hoiukoht. Paigaldatakse uued sissesõidujuhised ja täiendatakse sadama kodulehte .

Tallinna Lennusadama sadamas valmib lastemänguväljak ja piknikuala, reovee käitlemise  süsteem, paigaldatakse pesumasin ja -kuivati ning uued viidad.

Hamina Tervasaari sadamas toimub muuli arendus, parandatakse transporti ja arendatakse rohealasid, ehitatakse uus jäätmekäitlussüsteem ja muudetud sissesõidujuhised.

Kotka Vanasadamas valmib uus sadamaala, rekonstrueeritakse muuli, parandatakse vee ja reovee käitlust.

Loviisa Laivasilta külalissadamas rekonstrueeritakse muuli, täiustatakse sissesõidujuhised, kujundatakse uued rohealad, rajatakse autoparklad ja tankimine, luuakse autorendi võimalus. Porvoo külalissadamas valmib uus teenindusala, jalgteed, rohealad, parkla, muulid, tehakse uus valgustuslahendus, paigaldatakse viidad ja virtuaalne infokeskus.

Sadamasse paigaldatakse energiasäästlik valguslahendus.

Pyhtää Keihässalmi sadamas valmivad 24h avatud tualetid ja duširuum, ehitatakse ja haljastatakse uus, vee-äärne promenaad.

Virolahti Klamila sadamas toimub turvalisema muuli arendus, paigaldatakse uus valguslahendus, ehitatakse karavaniparkla, vee ja reovee käitluse süsteem ning tankla.

30 miili sadamate võrgustik otsib investoreid sadamateenuste arendamiseks!

Lisainfo: http://www.merikotka.fi/projekti/kaynnissa-olevat/30-miles/

30 miili projekti rahastab Interreg Central Baltic.

Kohtumiseni sadamas!

Keeldudest kangemad elamused